Łowiectwo nad Zalewem Szczecińskim

Zalew Szczeciński jest jednym z najbogatszych w rózne gatunki ryb łowisk w kraju. Występują tu niemal wszystkie gatunki ryb karpiowatych spotykanych w naszych wodach. Jest także bez wątpliwości nieprzebranym łowiskiem płociowym. Kto chce połowić tą piękną i waleczną rybę powinien tu przyjechać. Ta grupa ryb, tworzy silne liczebnościowo populacje i stanowi podstawę rybołostwa zalewowego. Cechą tych ryb, jest rozradzanie się w Zalewie Szczecińskim.


(rybobranie.pl)

Bogactwa dopełniają drapieżniki: łosoś, troć wędrowna, okoń, sandacz, miętus, sum i szczupak. Można tu spotkać i rzadsze gatunki jak aloza, certa czy ciosa, przypominająca kształtem tropikalne ryby latające.

Złowienie węgorza w naszym kraju jest co raz trudniejsze, ale warto i tutaj próbować szczęścia - Zalew Szczeciński to jednocześnie olbrzymie tarlisko, jak i niezwykle żyzne żerowisko ryb.


Zalew Szczeciński (fot. Licencja Creatvie Commons: Wikipedia Commons: Walter Graupner)Na dużą ilość ryb Zalewu Szczecińskiego wpływa urozmaicenie brzegów, ich zarośnięcie przez brzeżną i podwodną roślinność, stwarzającą korzystne warunki do rozwoju bogatej fauny dennej, głównego pokarmu ryb zalewowych. Na uwagę zasługuje obfita fauna skorupiaków, ślimaków i robaków.


Dla zainteresowanych łowiectwem w Zalewie Szczecińskim polecamy odwiedzić strony:

  • http://lubczasopismo.salon24.pl/rybygrzyby/post/221283,okonki-w-zalewie
  • http://www.lgr-zalew.pl/